Vyvázne policejní důstojník s výmluvou anebo ho stihne trest za alkohol?
S překročenou maximální rychlostí a navíc alkoholem v dechu byl v úterý odpoledne u Opatovic přistižen ředitel cizinecké policie v Hradci Králové Milan Majer, když jel ve služebním autě. Majer je přitom jedním z kandidátů na post náměstka policejního prezidenta, v minulosti řídil cizineckou policii celé východočeské správy. Policejní hlídka ho původně zastavila pouze pro překročenou rychlost o 16 kilometrů na povolené padesátce. Ředitel cizinecké policie v Hradci Králové měl ale pozitivní dechovou zkoušku na alkohol.
"Policisté policistovi naměřili 0,31, 0,44 a poté 0,33 promile alkoholu v krvi," potvrdila policejní mluvčí Pardubického kraje Markéta Janovská. Tyto hodnoty odpovídají podle primáře psychitrického oddělení Krajské nemocnice v Pardubicích buď dvěma pivům, dvěma velkým odlivkám tvrdého alkoholu, nebo čtyřem deckám vína.
S odběrem krve policista souhlasil. "Výsledky krevní zkoušky zatím neznáme," řekla Janovská. Ty by nakonec mohly paradoxně elitního policejního důstojníka podezření z jízdy v opilosti zbavit. Přispěchal totiž s výmluvou, že mu alkohol v dechu způsobily léky, které pravidelně užívá. Údajně totiž bere vysoké dávky léků obsahující ethanol na dýchací problémy a údajně si jich vzal právě před jízdou příliš. "Já myslím že by se tam nějaký stopy mohly najít, pokud by ty léky před jízdou požil,“ uvedl ošetřující lékař policejního důstojníka.
Jestli se ale pití před jízdou potvrdí, má policejní důstojník asi po kariéře. Pokud by totiž tenhle přestupek spáchal někdo jiný, zaplatil by pokutu od 10ti do 20ti tisíc a za volant by neusedl půl roku až rok. O tom, jak bude potrestán policista musí rozhodnout jeho nadřízení. To vše ale až po výsledcích krevních testů.




