V Pardubicích už letos shořelo osm aut - naposledy Hummer H2

V Pardubicích se stávají čím dál častěji terčem útoků žhářů osobní vozidla. Od začátku roku jen ve městě perníku hořelo už osm aut. A ve všech případech se vyšetřovatelé přiklánějí k úmyslnému založení. Naposledy řádění žhářů odnesl terénní Hummer H2, který vlastní majitel stavební firmy.

Někdo rozbil podle našich informací okénko dlažební kostkou a zapálení hořlavé kapaliny už dokonalo dílo zkázy. Škodu na terénním voze policisté odhadli na 600 tisíc korun, prakticky celý vnitřek má zničený. 

"Samozřejmě pracujeme i s verzí, že mohlo jít o úmyslně založený požár. V tuhle chvíli případ prověřujeme jako podezření z trestného činu poškození cizí věci," řekla policejní mluvčí Pardubického kraje Markéta Janovská.

Podle mluvčí hasičů Venduly Horákové byl na místo přivolán speciálně vycvičený pes na vyhledávání hořlavých kapalin. "Ten označil jedno místo, kde bylo použito hořlavé kapaliny," doplnila Horáková.

Majitel Hummeru prý neměl v poslední době s nikým konflikt a nebylo mu vyhrožováno. "No tak kolujou tady nějaký zvěsti, ale nic vám neřeknu, nechám to na policii," sdělil majitel osm let starého auta, které má mimo jiné ve výbavě americká armáda.

Ještě, že auto hořelo v centru města, že požár brzy svědci hlásili, že byli hasiči na místě včas a požár zlikvidovali během několik málo minut. Auto totiž bylo na alternativní pohon, na plyn. Výbuch dvou obrovských nádrží mohl zničit nejen okolní auta v hodnotě téměř dvou milionů, ale i blízké budovy. Tentokrát se naštěstí nikomu nic nestalo.