Hradec Králové je už jen krůček od účasti v Kontinentální hokejové lize

"V tuto chvíli nevidím žádnou zásadní překážku, proč by se nemohla KHL hrát v Areně v Hradci Králové. Vedení klubu HC LEV Hradec Králové dělá vše pro splnění všech nutných předepsaných regulí. Fanoušci hokeje se mají na co těšit. Potěšila mě i podpora projektu ze strany města," uvedl Vladimír Shalaev, víceprezident KHL.

Komisaři KHL ve středu navštívili Hradec Králové. "Prohlídka stadionu po technické stránce, návštěva města a setkání zástupců KHL s vedením klubu HC LEV patří mezi podmínky udělení licence českému klubu k účasti v KHL," uvedl Zdeněk Šesták, mluvčí nově vzniklého klubu HC Lev Hradec Králové. Inspektoři se velmi podrobně zabývali technickým vybavením stadionu. Už teď je jasné, že bude muset dojít k několika úpravám. "Počítáme, že dojde k úpravě šaten, zázemí pro novináře. V každém případě budeme dbát a bezpečnost fanoušků a jejich pohodlí," dodal Šesták.

KHL má v Hradci Králové i podporu radnice. O tom, jestli vedení soutěže udělí klubu do východních Čech licenci, se rozhodně nejpozději na začátku dubna.