AKT. o video Depresemi zmítaný sebevrah nalezen - asi skončí na psychiatrii

 

Desítky policistů, psovodi, vrtulník s termovizí, ale i speciální mobilní vůz s termovizí pátrali odpoledne a v noci po 37letém muži, který prostřednictvím dopisu pohrozil sebevraždou. Automobil ponechal v místní části Pardubic Cihelna, a proto především v těchto místech policisté, ovšem bezúspěšně, pátrali.

V té době se už vědělo, že se jedná o Miroslava Ženčúcha z Pardubicka, depresemi zmítaného muže, který se údajně rozhodl pro dobrovolný odchod ze života. "Měl už problémy se zákonem, před dvěma roky se vrátil z basy, dostal se do dluhů a tohle pro něj mělo bejt vysbozením," řekl TVPCE dobře informovaný zdroj z jeho blízkosti. Zhruba před 23. hodinou policisté možného sebevraha vypátrali. "Mohu potvrdit, že muž je již nalezen a je v pořádku," řekl mluvčí pardubické policie Josef Bocán. Po policejních výsleších tak muž zřejmě skončí v péči psychiatrů, protože se nemělo jednat o první případ, kdy o sebvraždě uvažoval.

 

Další informace přineseme během noci, resp. dopoledne. Pokud někdo z našich čtenářů má jakékoli informace k tomuto muži, může se obrátit přímo na tel. číslo autora tohoto článku 776295201, a to v jakoukoli noční i denní hodinu. O zbytečném pátrání připravujeme reportáž na TV Prima.

AKTUÁLNĚ: Muže vyslýchali necelou hodinu policisté na obvodním oddělení v Pardubicích na Dubině, poté ho chtěli odvézt na psychiatrii. Tomu se ale přítomnost televizního štábu evidentně nelíbila, zřejmě si uvědomil, co svým činem způsobil. Vždyť náklady na pátrací akci půjdou do statisíců. Znovunalezený muž zahalený do kapuce mikiny jen utrousil: "Neotravujte mě, mám toho za sebou dost!" To ale mají i zasahující policisté, kteří prohledávali nejen okolí koupaliště v Cihelně, ale obcházeli i další zařízení včetně restaurací v okolí. Nakonec přece jen stanul před odborníkem v oboru psychiatrie, který musí rozhodnout o možné hospitalizaci. Další informace připravujeme, sledujte nás...

Speciální policejní vůz s termovizí operoval rovněž v místní části Pardubice - Cihelna.

Foto: TVPCE