Policejní generál Razskazov ztrácí rozum a soudnost

Tak jsme se zase na Pernštýňáku pobavili. Pro ty, kteří nebyli na velkolepé show sociálních demokratů, musím doplnit, že tam přijeli levici podpořit třeba herec Jiří Kramol nebo zpěvák Michal David. A samozřejmě předseda Jiří „Kápo“ Paroubek. Ani jeden z nich ale nebyl tím, kdo byl aktérem největšího vzrušení během mítinku. Nebyli to dokonce ani mladí pravičáci, kteří se spokojeně procházeli mezi pivo za dvě kačky popíjejícími příznivci socanů. Byl to evidentně dlouhodobě z míry vyvedený místní politik Jiří Razskazov. Zřejmě mu už tečou nervy na všech frontách. V primárkách v ODS neuspěl, i když si hodně lidí myslelo, že má post starosty na pardubické jedničce jistý. Tak zamířil k rodnému Sdružení pro Pardubice, které bude šít vždy do všeho a vším.

Ale k věci – Jiří Razskazov se na mítinku rozohnil na přítomné policisty stylem nevídaným. Když kontrolovali demonstrující pravičáky, jestli u sebe nemají nebezpečné předměty, v případě Paroubkových mítinků se za ně považují i vajíčka, navíc po nich chtěli prokázání totožnosti, obvinil celý policejní sbor z předlistopadových praktik. Vzhledem k jeho současné čupřině nedokážu posoudit, jestli také patřil k máničkovskému hnutí, na které se odkazoval, a už vůbec nepoznám na oděné noze, jestli má chodidlo ploché. Ale prohlášení – já jsem radní města, já si nepřeju, abyste je kontrolovali, mi připadlo od představitele samosprávy jako přinejmenším neuvážené. Ať jednal v afektu krátkodobém nebo dlouhodobém, měl by si uvědomit své kompetence a rozhodně nezneužívat svého postavení na radnici k ovlivňování policistů.

Můžu si myslet o předvolebních mítincích cokoli, ale na veřejném místě musí policie předcházet trestné potažmo přestupkové činnosti, což policisté evidentně dělali. Podle Razskazova by příště asi neměli kontrolovat radikální fanoušky fotbalových nebo hokejových klubů před vstupem na stadiony, protože by se pak chovali jako před listopadem, neměli by zasahovat, když stovky plešatých hlav míří do cikánského ghetta se zřejmě demokratickými úmysly, chovali by se jak před listopadem, jaký je v tom rozdíl?

Samozřejmě, že míra nebezpečnosti se nedá srovnávat, ale nedávno jsem mluvil s 18letým hochem, který pomaloval zdi a dveře kostela v Kostelci satanskými symboly. Tvrdil mi, že ho naštvali kněží, kteří znásilňují děti, že četl, že má kanadský biskup v počítači dětské porno, to vše ho prý přimělo k tomu činu. Příště si třeba vyčká na samotného arcibiskupa Duku a dá mu to „sežrat“. I když přiznává, že ti místní s tím nemají asi nic společného, ale nějak na to upozornit musí. Hmmm, od mala mě štve smrádek ze Semtína, co bych jenom udělal…

autor: Bohumil Roub – vedoucí redaktor TV Pardubice

tento komentář vyjadřuje názor redakce www.tvpce.cz

video z incidentu http://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/pardubicky-radni-na-mitinku-cssd-kricel-na-policis.html